Magyar nyelv és Irodalom Nyomtatás

Bár műszaki iskola vagyunk, igyekszünk pezsgő kulturális életet teremteni, s a szunnyadó tehetségek kibontakozásának teret adni.

Ezt szolgálják évről évre az iskolai versenyeink helyesírásból, nyelvhasználatból, szép magyar beszédből, szavalásból illetve prózamondásból.

A jó előadókészséggel rendelkező diákok szerepelhetnek a nemzeti ünnepélyek és megemlékezések alkalmából rendezett műsorokban, a szalagavatón, a ballagáson. Pl. nálunk kezdte a pályafutását Szarvas Attila színművész, aki nemrégiben László király volt a Sacra Coronában, tavaly pedig Sobri Jóskát, a betyárt alakította a filmvásznon.

A táncos lábúak a Kandó-bál nyitótáncát lejthetik el, a zenészek még a szülők nótáját is elhúzhatják a szülő-nevelő találkozókon, a költői vénájúak pedig elküldhetik alkotásaikat az "Így írunk mi" pályázatra. Néhány éve közönségdíjat nyertünk, tavaly pedig 3. helyezett lett egy vers ezen a városi rendezvényen.

Különleges versenyünk a műveltségi vetélkedő, melyen minden osztály megméretkezik az írásbeli fordulón, majd a legjobbak az egész iskola előtt vívják meg szócsatájukat a döntőben.

Elsősorban fiúiskola lévén lányokért vagy a szomszédba megyünk, vagy a ferenczis lányokkal tartunk közös irodalmi vetélkedőt, olyan "komoly-játékosokat".

Színházba járó csapat vagyunk, s nemcsak a Miskolci Nemzeti Színház darabjai közül válogatunk, hanem már hagyományszámba megy évente egy pesti előadás megtekintése is. Az utóbbi években pl. A nyomorultak és a Macskák című musicaleken szórakozhattunk.

Sikereink, eredményeink közül csak az országos szintűeket emeljük ki a tavalyi tanévből: Szira Melinda Kazinczy-érmet nyert Győrben a "Szép magyar beszéd" verseny döntőjén, egy öt főből álló csapat pedig az internetes "Jókai irodalmi emlékversenyen" lett 2. helyezett, s jutalmul részt vehettek egy 10 napos erdélyi körúton.

S végül megemlítjük egyik büszkeségünket, mely városszerte egyedülinek mondható, a ballagási emlékkönyvet. Ezt búcsúzó negyedikeseinknek készítjük el immár 1997 óta minden évben, tanárok és diákok írnak, rajzolnak bele.

Toronyiné Demeter Erika