Idegen nyelv oktatása iskolánkban Nyomtatás

Iskolánkban két idegen nyelvet oktatunk, angolt és németet heti 4 órában, kezdő illetve középhaladó szinten.

A különböző nyelvi tudással érkező diákok sokféle lehetőség közül választhatnak. Aki lemarad, felzárkóztató foglalkozáson vehet részt. A motiváltabb tanulók a szakköri munkában kamatoztathatják tudásukat. Az ügyesebbek előrehozott érettségire jelentkezhetnek, ha a 4 éves tananyagból osztályozó vizsgát tesznek. A legfelkészültebbek emelt szintű érettségi vizsgával, vagy a nyelvvizsga megszerzésével próbálkozhatnak. Ehhez nyújt segítséget a heti plusz 2 óra 11-12. évfolyamokon.

Pályázatok írásában jó néhány sikert elkönyvelhetünk magunknak. Az elmúlt évek során 107 tanulónk vett részt külföldi szakmai gyakorlaton, Németországban, Angliában és Olaszországban.

A kassai műszaki szakközépiskolával testvériskolai kapcsolatunk van, mely kiterjed kulturális rendezvényekre, ill. szakmai tapasztalatcserére.

Műszaki szakközépiskola révén 9. és 14. évfolyamon szakmai idegen nyelvet tanítunk diákjainknak.