Elektronika munkaközösség Nyomtatás

Elektronikai munkaközösség

Munkaközösségünk tagjai a Kandó Kálmán Szakgimnázium nappali és felnőttoktatásának elektrotechnikai, elektronikai alapozó, szakmai elméleti és szakmai gyakorlati tantárgyak oktatását végzik.

Feladatunk széleskörű, hiszen minden iskolánkban megtalálható szakmacsoport szakmai képzésében jelentős szerepet vállal a munkaközösség.

Oktatott tárgyaink:

OKJ 54 523 002 Elektronikai technikus

Műszaki ismeretek, gyakorlatok, PLC ismeretek, gyakorlat,

Elektrotechnika, Elektronika, Irányítástechnika,

Mechatronika, Mikrovezérlő

OKJ 54 523 003 Közlekedésautomatikai műszerész

Műszaki ismeretek, Műszaki gyakorlatok, PLC ismeretek,

PLC programozási gyakorlatok, Elektrotechnika-elektronika,

Elektronika gyakorlat, Technológiai alapismeretek

OKJ 54 481 55 Műszaki informatikus

Elektronika elmélet, gyakorlat, Digitális technika,

Műszaki dokumentációs gyakorlat, Méréstechnika gyakorlat

A szakmai oktatás mellett nagy gondot és sok időt fordítunk a tehetséges tanulók tudásának kiegészítésére, szakmai gyakorlati készségük fejlesztésére és a különböző szakmai megmérettetésekre történő felkészítésükre.

Munkánk eredményeit sikerrel mutatjuk be a különböző szintű rendezvényeken, pályaválasztási kiállításokon, megismertetve ezzel iskolánkat és tovább népszerűsítve az elektronikai szakképzésünket.

Évek óta már hagyományosan jól szerepelünk a konstrukciós versenyeken.

Az idén szép eredményt értek el tanítványaink Sándor Péter kollégánk vezetésével a „Működj” pályázaton is.

Eredményeinkről iskolánk honlapján rendszeresen tájékoztatást adunk.

Munkaközösségünk és iskolánk életét az alábbi oldalakon naprakészen nyomon követhetik látogatóink:

MŰKÖDJ 2016 - Tóth Máté és Derekas Bálint tápegysége

MŰKÖDJ 2016 - Koncsik Alex LED torony

UFO LED CHASER SP ver. 1.3.

Iskolánk facebook oldala

Pongrácz László

munkaközösség-vezető

Munkaközösségünk életében a 2016/17-es tanév jelentős eseménye volt két kollégánk,

Haás László és Malyár Tibor nyugdíjba vonulása.

Haás László 40 éves pedagógiai pályafutását töltötte iskolánkban.

Hosszú éveken át vezette a műszaki munkaközösséget, iskolánk számítástechnikai oktatásának megalapozója és bevezetője, megbecsült tagja munkaközösségünknek és tantestületünknek.

Malyár Tibor kollégánk 15 éven keresztül oktatta gyakorlati munkára diákjainkat.

Tapasztalata, szakmai tudása sok tanítványát segítette a szakma elismert képviselőjévé válni.

Munkáját ezúton is köszönjük.

Egészséges, hosszú, tartalmas nyugdíjas éveket kívánunk nekik!