Jó ez a szakma

„Jó ez a szakma – bemutatom neked”

2. rész

2008. december 8-án került megrendezésre a „Jó ez a szakma – bemutatom neked” című pályázat keretein belül a nyolcadik évfolyamos diákok számára tartandó szakmai napunk. Ezt megelőzően a pályázat során iskolánk tanárai és meghívott előadók keresték fel az általános iskolákat, bemutatták intézményünket és az itt tanulható szakmákat.

A szakmai nap lehetőséget biztosított a kisdiákok számára, hogy saját szemükkel is meggyőződjenek az iskolánk nyújtotta lehetőségekről, meglátogassák a laborokat, egyszerű gyakorlatokat hajtsanak végre tanáraink és felsőbb évfolyamos diákok segítségével. A visszajelzések szerint a gyerekek jól érezték magunkat és pozitív élményekkel gazdagon távoztak a Kandóból.

Práger Arnold a 21. Sz. Általános Iskola 8.a osztályos tanulója a következő levelet küldte iskolánknak a szakmai napot követően.

Miért tetszett meg a Kandó Kálmán Szakközépiskola?

Végzősként már régen foglalkoztatott, hogy melyik középiskolát jelöljem meg továbbtanulásom célpontjául. Nagyon jó volt, hogy a Kandó Kálmán Szakközépiskola felkereste iskolánkat, és egy előadáson bemutatták nekünk az ott folyó oktatást. Nagyon érdekesnek tartottam, hogy egy volt diák mesélt azokról az évekről, amikor ő ott tanult.

Már az előadás alatt felkeltették érdeklődésemet az iskolában tanított tantárgyak iránt, de legjobb mégis az volt, amikor elmehettünk és a nyílt napon kívül egy külön alkalommal részt vehettünk néhány műhelyfoglalkozáson.

A laborokban különböző feladatokat oldottunk meg, pl: forrasztás, ellenállás-, áramerősség-, feszültség-mérés stb. Minden helyszínen sok segítséget kaptunk a feladatok elvégzéséhez a most ott tanuló diákoktól. A legjobban a gépsor tetszett, amelyik egymás után végezte el a különböző munkafolyamatokat.

Nagyon jól éreztem magam ezen a napon és eltérően a többi középiskolában tett látogatástól, itt valóban lehetőségünk nyílt arra, hogy jobban megismerhessük ezt az iskolát.

Szívesen folytatnám tanulmányaimat ebben az iskolában.

Práger Arnold