Diákönkormányzat Nyomtatás

Gólya Eskü

Én még kicsi gólya vagyok,

Nálam okosabbak már a nagyok.

A tojáshéj ott a fenekemen belátom,

Így a végzősöket imádom.

Ezért, mint dolgos hangya igyekszek,

És mindenben a kedvükre teszek.

Kívánságuk számomra parancs.

Az osztályfőnököm mindig tisztelem,

Hülyeségeimmel sohasem stresszelem.

Mindig a tanárnak van igaza,

ezért van az ő falán a diploma.

Amíg pehelytollam erősebb nem lesz,

A tisztelet a számra lakatot tesz.

-Milyen suli a Kandó?

-Szuper, hiszen itt minden diák jól érzi magát, legyen az kitűnő, jó vagy gyenge tanuló.

-Az meg, hogy lehet?

-Úgy, hogy rengeteg program van a suliban. Mindjárt év elején a gólyabál, ami nem lenne olyan nagy durranás, de jönnek a testvériskolából, a Ferencziből a gólyalányok.

-Ez jól hangzik!

-Sportnap a Csanyikban, őszi osztálykirándulás, tanár-diák kosármeccs, 24 órás foci, gyermeknapi mozilátogatások, pesti, miskolci színházlátogatás, a nagyoknak autóvezetői tanfolyam. Folytassam?

-Még tudod?

-A lényeget még nem is mondtam. Februárban van Kandó-hét, ahol minden előfordul: palacsinta-, szalonnasütő, lufifújó verseny. Mérték már az iskolaudvaron a verseny keretében behozott leghangosabb autókat is. Volt, amelyiknek a hátsó ülésén két hatalmas láda ontotta a zenét.

A legérdekesebb a fordított nap, de ez nem azt jelenti, mint más iskolákban. Ide jönnek a ferenczis lányok, a fiúk meg hozzájuk, természetesen megfelelő arányban keveredve. Játékos vetélkedőt rendeznek a tanárok, táncverseny meg ilyesmik.

-Mivel zárul a Kandó-hét?

-A Ferenczi-Kandó bállal, melyet a Ferenczi szép aulájában tartunk. Ez mindig fergeteges buli szokott lenni éjfélig tartó tánccal, divatstúdiók bemutatójával, szépségkirálynő-választással.

-Most már tényleg elhiszem, hogy itt mindenki jól érzi magát.

-Mindent azért még nem árultam el, mert, hogy milyen kandós diáknak lenni, az leírhatatlan, azt át kell élni.

A 2018/2019-es tanévben a DÖK vezetőségének tagjai:

Foczkó Kíra - DÖK elnök 11.b

Orosz Dorka 10.b