BESZÁMOLÓ

a „A Kandó Szakközépiskoláért„ Alapítvány

2010. évi támogatásairól

Az Alapítvány kuratóriuma 2010. évben az alábbi támogatásokat fizette ki:

Megnevezés

Támogatási összeg (Ft)

Iskolai sítábor

60.000.-

Ballagási jutalmazás

55.000.-

Tanulmányi kirándulás 13. D osztály

46.000.-

Elektromobil pályázat

40.000.-

JABIL szakmai gyakorlat támogatás

117.000.-

Összes támogatási kifizetés

318.000.-

Tordai György

kuratóriumi elnök

Részletes beszámoló

1. Az alapítvány kuratóriuma pályázatot hirdetett az iskolánkba járó nappali tagozatos tanulók egészséges fejlődésének és a sportos életmód kialakításának érdekében az iskolai SÍTÁBOR 1 hetes programjának támogatására. A kuratórium az ausztriai Klippitztörl-i sítábor  szervezési költségeihez 60.000.-Ft-al, azaz Hatvanezer Forinttal járult hozzá. A sítáborban résztvevő Kandós tanulók névsora:

Támogatási összeg

Máté Dániel

9.a

60.000.-Ft

Lehóczki Richárd

9.a

Lebák Antal

12.d

Szűcs Zsolt

10.c

Henzler Dávid

10.c

Juhász Dávid

10.d

A síelős csapat és a Klippitztörl-i szállás Ausztriában

2. Az alapítvány kuratóriuma a 2009/2010. tanévben a végzős 12. és 14. évfolyamos tanulók közül pénzjutalomban részesítette azokat a diákokat, akik  tanulmányi, kulturális és közösségi munkájukkal kiemelkedőt nyújtottak. A tanulók „A Kandó Szakközépiskoláért„ Alapítvány által megítélt pénzjutalmat az iskolai ballagási ünnepségen kapták meg.

A jutalmazottak névsora:

Kapott támogatási

összeg (Ft)

Jutalmazás indoka

Nagy Roland

Kitűnő tanulmányi eredményéért

Kiss Gergely

12.C

KANDÓ DÍJ

Kimagasló tanulmányi és közösségi munkájáért

Rónai László

KANDÓ DÍJ

Kitűnő tanulmányi eredményéért és matematika OKTV

Tóth Patrik

5.000.-

Kimagasló tanulmányi és sport munkájáért

Kádas András

12.C

5.000.-

Kimagasló tanulmányi munkájáért és a SÉTA programért

Paranai Krisztián

5.000.-

Kimagasló tanulmányi, sport és közösségi munkájáért

7.

Kaptás Dávid

Jó tanulmányi és kiváló közösségi munkájáért

8.

Drótos József

Jó tanulmányi és kiváló közösségi munkájáért

Kép a  2009/10. tanítási év ballagásáról

3. Az alapítvány kuratóriuma pályázatot hirdetett az iskolánkba járó nappali tagozatos tanulók iskolai TANULMÁNYI kirándulásának programjának támogatására. A kuratórium úgy döntött, hogy a 13.D osztály éveken át kiemelkedő tanulmányi munkájának elismeréseként 9 fő tanuló kirándulási  költségéhez a rászorultság mértékétől függően a táblázatban megjelölt költségekkel járul hozzá. A tanulók a felvett támogatási összeget befizették a 2010. évi április 8-9-10.-i 3 napos debreceni osztálykirándulásra.A támogatásban részesülő tanulók névsora:

Támogatási összeg

Tokár Gábor

46.000.-Ft

Varga Attila

Fekete Melitta

Kiss Andrea

Kollár Barbara

Vágási Ferenc

7.

Kaptás Dávid József

8.

Kis Norbert

9.

Drótos József

A debreceni kirándulás képe a 13. d osztályról

4. Az alapítvány kuratóriuma a Raiffeisen Bank Zrt. által az alapítvány számlájára befizettett 40.000.-Ft-tal támogatta a Kandó Kálmán szakközépiskola csapatát, amely részt vett a 2009. év novemberében kiírásra kerülő Robert Bosch Power Tool Kft. II. Elektromobil pályázatán. A feladat egy olyan elektromos „Li-Ion-os jármű” – ELEKTROMOBIL – tervezése és megépítése volt, amely a BOSCH PSB 18 LI-2 akkumulátoros ütvefúrógépet használja a jármű meghajtására. Az elkészített járművet 2010. április 17-én a miskolci ELEKTROMOBIL versenyen kellett bemutatni és működtetni. Projekt vezető tanárok: Kiss Roland és Nagy Tibor voltak.

A Kandó csapat tagjai:

• Farkas Tibor
  • Kovács Ádám
  • Kardos Csaba
  • Katona Ádám
  • Héczei Ádám

Az elkészített autó és a csapat tagjai

5. Az alapítvány kuratóriumámak a döntése alapján, azon tanulók számára, akik a 2010/2011. tanévben az iskolai szakmai gyakorlatukat a JABIL MAGYARORSZÁG Kft. Tiszaújvárosi gyárában töltik, hozzájárulást fizet az útiköltségük megtérítéséhez. Az alapítvány ezzel a döntésével támogatta azokat a tanulókat, akik önként vállalták, hogy az iskolai gyakorlat helyett megismerkednek egy korszerű elektronkai termékek gyártásával foglalkozó üzem gyártástechnológiájával, a termékek összeszerelésével,  méréstechnikai eszközeivel és munkakultúrájával. A tanulók összesen 12 fő, minden héten szerdán reggel 8:00 órától 14:00 óráig a JABIL tanműhelyében végezték az órarendszerinti szakmai gyakorlatukat. A tanulók részére költségtérítésként 4 hónapon keresztül heti  összesítésben 7.800.-Ft-ot ítélt meg a kuratórium.

A JABIL szakmai gyakorlaton résztvevő tanulók

A támogatásokat ezúton is köszönjük, mert az így befolyó pénzzel tudjuk támogatni azokat az országos, megyei és városi, valamint KANDÓS iskolai rendezvényeket, eseményeket, amelyeket hozzájárulnak a diákjaink személyiségének és egészséges életmódjának a fejlődéséhez.

Tordai György

kuratóriumi elnök